Duslintuvų remontas: kada jis reikalingas?

Duslintuvo remontas yra bene dažniausiai pasitaikanti mūsų paslauga. Duslintuvo gedimai dažniausiai pastebimi tada, kai automobilis ima skleisti keistus garsus, ar tuomet, kai salone užuodžiamas nemalonus išmetamųjų dujų kvapas. Šie signalai gali reikšti, kad jums reikia kreiptis į specialistus, kurie įvertins duslintuvo būklę bei atliks tam tikrus pataisymus.

Duslintuvų remontas – tai paslauga, kuri šiuo metu yra siūloma daugybėje įvairių autoservisų, tad kiekvienu atveju galėsite pasirinkti tokį, kurio siūlomos paslaugos yra tiesiog nepriekaištingos kokybės.

Dažniausi duslintuvų gedimai

Nors duslintuvų remontas gali būti reikalingas dėl daugybės įvairių priežasčių, tačiau dažniausiai pasitaikančios problemos yra skiriamos į dvi grupes:

  • Duslintuvo rūdys: korozinės ertmės susidaro dėl drėgmės, druskų bei eksploatavimo laiko. Paprastai rūdžių pažeisti duslintuvai remontuojami suvirinant, o tuomet, jei pažeidimai yra labai dideli, gali būti keičiamos detalės;
  • Netinkamas naudojimas ir vibracija: tokiais atvejais duslintuvų remontas atliekamas keičiant susidėvėjusias detales (pavyzdžiui, gali būti pakeičiama lanksčioji mova, kuri yra laikoma pačia silpniausia išmetamosios sistemos dalimi).

Kada reikalingas virinimas, o kada – duslintuvo keitimas?

Jei duslintuvo dalys yra pažeistos nedaug, tokiu atveju gali pakakti suvirinimo. Vis dėlto, tuo atveju, jei duslintuvo būklė yra labai prasta, virinimas bus tik laikinas sprendimas, tad vertėtų pasvarstyti apie jo keitimą. Svarbu atminti, kad tinkamai funkcionuojanti automobilio išmetamoji sistema gali sumažinti į aplinką patenkančių teršalų kiekį, todėl visada svarbu pasirūpinti savalaikiu duslintuvo remontu arba keitimu.

Duslintuvo garso slopinimas

Į specialistus neretai kreipiamasi tuomet, kada automobilis ima skleisti pernelyg didelį triukšmą. Išmetimo sistemos garsas gali būti slopinamas reaktyviniu arba aktyviuoju būdu. Aktyvieji elementai, praleisdami akustinę energiją per aktyviąsias medžiagas, ją paverčia šilumine. Reaktyviniai elementai energiją slopina kitokiu būdu – tam yra naudojamos įvairaus dydžio rezonansinės kameros. Specialistai gali parinkti tam tikras įvairaus dydžio uždaras ertmes, kurios padės sumažinti triukšmo lygį.  Palanku tai, kad toks garso slopinimo metodas kainuoja pigiau nei tuomet, jei pasirenkamas aktyvusis metodas, tačiau tokia sistema yra pernelyg didelių gabaritų, ką klientai gana dažnai laiko dideliu trūkumu. Tais atvejais, kada sklindantį garsą lemia duslintuvo gedimai, atliekamas duslintuvų remontas arba keitimas.