Kodėl gali būti reikalingas stabdžių remontas?

Sklandžiai veikiantys stabdžiai užtikrina saugią kelionę, tad tuomet, jei pastebėtumėte net ir menkiausius jų darbo sutrikimus, vertėtų kreiptis į specialistus. Stabdžių remontas yra gana populiari autoservisuose teikiama paslauga, nes vairuotojai ne visada pasirūpina tinkama stabdžių priežiūra. Taigi, ką svarbiausia apie tai žinoti, ir dėl kokių priežasčių stabdžiai genda dažniausiai?

Stabdžių skysčio trūkumas

Jei laiku nepastebėtumėte, kad bakelyje trūksta skysčio, ir jo nepripildytumėte iki tinkamo lygio, gali suprastėti stabdžių funkcionavimas. Jei skysčio kiekis yra pernelyg mažas, jam užvirti reikalinga kur kas žemesnė temperatūra, todėl stabdymo efektyvumas tampa mažesnis – stabdymo kelias tampa ilgesnis. Jei ilgai uždelsiama papildyti stabdžių skystį, metalinės stabdžių dalys gali imti rūdyti. Tokiais atvejais stabdžiai gali apskritai nustoti funkcionuoti, taigi, stabdžių remontas bus neišvengiamas.

Laiku nepakeistos stabdžių trinkelės

Įprastomis sąlygomis stabdžių trinkeles tenka keisti ganėtinai retai – vieno stabdžių trinkelių komplekto pakanka 30 000 kilometrų atstumui. Jei stabdžių trinkelės nėra pakeičiamos laiku, tokiu atveju gali būti girdimas metalo girgždesys, o tai reiškia kad sudilusios trinkelės raižo diskų paviršių. Tokiu atveju labai svarbu pakeisti stabdžių trinkeles naujomis, nes priešingu atveju stabdymo efektyvumas taps kur kas mažesnis.

Kitos priežastys

Jei stabdoma labai staigiai, ir tai daroma dažnai, gali deformuotis stabdžių diskai (taip nutinka dėl staigių darbinės temperatūros pokyčių). Jei stabdoma labai intensyviai, natūralu, kad stabdžiai nusidėvi greičiau, taigi, gali prireikti stabdymo sistemos elementų keitimo. Stabdžių remontas gali būti reikalingas ir dėl to, kad rankinis stabdis yra naudojamas pernelyg retai. Tokiu atveju stabdžiai ima rūdyti, tad natūralu, kad jų efektyvumas tampa mažesnis.

Įvairių stabdžių gedimų bus galima išvengti, jei jų priežiūrai skirsite pakankamai dėmesio, ir laiku atliksite tam tikrus reikalingus veiksmus. Nelaukite, kol stabdžiai ims prasčiau funkcionuoti, ir reguliariai nuvykite į autoservisą jų patikrai. Atminkite, kad kelyje esate ne vienas, todėl pasirūpinkite ne tik savo, bet taip pat ir kitų eismo dalyvių saugumu – prastai veikiantys stabdžiai gali tapti didelės nelaimės priežastimi, tad pasistenkite to išvengti.